Futbolin
Z dyskusji w innym wątku
dzieki, ten artykul przyda sie do watku o łekowatosci.
Wczesne użytkowanie w sensie wsiadania może powodować różne problemy zdrowotne w późniejszym wieku konia.
To , że ludzie startują na 2-letnich koniach w wyścigach , może tylko oznaczać, że nie pozwalają w ten sposób ukształtować się prawidłowo szkieletowi, a nie oznacza to, że folbluty dojrzewają fizycznie wcześniej.
Ludzi dla własnych korzyści potrafią wytłumaczyć sobie wszystko - tylko koni nikt nie pyta o zdanie
guli, świetny artykuł!!!!
Ludzi dla własnych korzyści potrafią wytłumaczyć sobie wszystko - tylko koni nikt nie pyta o zdanie
a no właśnie...
Przeczytałam ale po łebkach -no jestem ciekawa jak na to zareagują ludzie którzy kształcą na uczelni takich stworów jak ja no nic świat suię zmienia i trzeba iść do przodu.Jak przeczytam dokładnie to sie wypowiem a narazie padam na pysk.
A tak gwoli informacji Guli
przeczytałam dokładnie i zgłupiałam lecz teorii było wiele i zobaczymy jak ta się utzryma
No widze, że owy artykół robi "furore".. może i dobrze.. tylko niestety nadal na wielu uczelniach kształcą ludzi, że konie dzieli się na wcześnie i późno dojżewające..
Ja osobiście nie jestem takiego zdania..
Bardzo ciekawy artykuł, daje do myślenia. Zwłaszcza jeśli ktoś ma własnego młodzika i może samodzielnie decydować o intensywności wdrażania go do pracy z jeźdźcem. Przykre tylko że nijak się to ma do np. Zakładów treningowych, prób dzielności czy MPMK. Jeśliby, zgodnie z artykułem, zaczynać poważną pracę z np. koniem skokowym w wieku lat sześciu to mamy już w tej klasie wiekowej konkurencję skaczącą parkury 120-130cm. Trzeba by zmienić cały system a to zdaje się niemożliwe. Ale fakt faktem decyzja zawsze należy do właściciela...