ďťż

przepisy dotyczące startów

Baza znalezionych fraz

Futbolin

elo_zia, w innych klasach też? Ja slyszałam tylko o 3 mozliwych przejazdach w niskich klasach, tzn. 2 razy LL i L. Bo jakby można dowolnie, to jechałoby się P,N i C. Albo jeszcze lepiej, N, C i CC. Na to przepisy na pewno nie pozwalają..


Bez przesady w innych nie ma. Przed tym przepisem też był dozwolony przejazd L i P (kiedy byla możliwość dwóch startów na jednym koniu w jednym dniu).
W każdym razie mogąc oglądać ten przepis wprowadzono ostatnio w życie, uważam, że to za dużo. To jest koło 30skoków na parkurze plus rozprężeniowe.
Jestem przekonana, że 3 razy można jechać ale jedynie w LL i L.
Jako że pewna w 100% nie jestem kłocić się nie będe



Jestem przekonana, że 3 razy można jechać ale jedynie w LL i L
Nie Mlozna jechac tak:
LL- max 3 razy(i wtedy juz nic wiecej)
L- max 2 razy(i juz nic wyżej chyba że raz LL)
P- tylko raz
N,C,CC itd też tylko raz(mozna oczywiście N i C, C i CC itd)
I nie można jechac np :
2 razy L i raz P

Albo nie mozna:
2 razy LL i raz P

wiem na 100% bo własnie to przerabiałam
Czyli jednak MIAŁAM rację
kermit, częściowo
bo napisałaś dobrze ze MOZNA JECHAC 3 RAZY LL
ale napisałas tez że można jechac 2 razy L A NIE MOZNA

Piorun nie będę się sprzeczać co napisałam i jak zinterpretowałaś Bo nie o to chodzi, ważne, że wiemy o co chodzi
ale jak np L jest dwufazowa, to 2xLL jechać już nie można
Co do nowych przepisów... Można jechać 3 przejazdy na parcourach DO 100cm (czyli w grę wchodzi LL i L w dowolnej kombinacji) na koniu który skończył 5 lat. W teorii nie można np pojechć 3x L np. dwufazowego (bądź z rozgrywką/natychmiastową rozgrywką) , w praktyce pozwalają jechać tylko parcour podstawowy/ bez rozgrywki.

Można jechać 3 przejazdy na parcourach DO 100cm ... na koniu który skończył 5 lat.

Ciekawe dlaczego
Nie do 100 cm tylko w LL jedynie. Ale mozna raz LL i dwa L albo na odwrót ale samej Lki trzy razy nie można.
A to zawodów towarzyskich też się tyczy?

Nie do 100 cm tylko w LL jedynie. Ale mozna raz LL i dwa L albo na odwrót ale samej Lki trzy razy nie można.

I tu się nie zgodzę, o ile Lka jest np. zwykła (czyli do 100cm.) a koń jest starszy niż 5 lat to można jechać 3 razy. Konsultowałam to z 2 sędziami, mam pewność bo sama z tej możliwości korzystam:)
To sobie pozwolę zacytować stronę PZJ:

Koń może startować 2 razy dziennie. Jednakże po ukończeniu piątego roku życia, koń na zawodach rangi niższej niż ZO, w konkursach do 100cm włącznie, może startować 3 razy w ciągu dnia w konkursach bez rozgrywki i drugiej fazy.
sorry za pytanie. To konie ponizej 5 lat startowac nie moga? Chodzi mi o zawody regionalne..
Przeczytaj pierwsze zdanie cytowane przeze mnie.
Jak koń skończy 4 lata to może startować w odpowiednich klasach.
Jak koń skończy pięć lat to może startować 3 razy....czytaj resztę mojego cytatu
Wracając to tematu bo już się zakręciłam a oglądając różne propozycje mam mieszane uczucia
Są np. konkursy:
L dwufazowy
P dwufazowy i
N zwykły.

Czy można jechać L i P wtedy? Albo P i N ? Skoro zarówno L i P jest dwufazowe ?
Regulamin szczerze mówiąc jest bardzo nieścisły. Ponieważ:

"Start konia w drugim nawrocie konkursu dwunawrotowego jest wykorzystaniem dziennego limitu startów." ale konkurs dwufazowy to konurs jednonawrotowy z rozgrywką jakby natychmiastową...

Z drugiej strony:
"Kon może startowac 2 razy dziennie. Jednakże po ukonczeniu piątego roku życia, koń na zawodach rangi niższej niż ZO, w konkursach do 100 cm włącznie, może startowac 3 razy w ciagu dnia konkursach bez rozgrywki i drugiej fazy."

Czyli teoretycznie można startować dwie dwufazówki, ale z drugiej strony równie teoretycznie można jechać tylko jedną rozgrywkę, czyli jedną druga fazę. Gdyby jednak L i P były konkursami dokładności z rozgrywką na zasadzie konkursu zwykłego - to niby mozna by było jechać... Powiem całkiem szczerze, że interpretacja tych przepisów zależy od SG zawodów, ale moim zdaniem należałoby to skonmkretyzować, bo nawet sędziowie mają z tym problem niemały
Doczytałam w propozycjach które mnie interesują:

L dwufazowy (I faza dokładności, II faza zwykła)
P dwufazowy (I faza dokładności, II faza szybkości)

Takiej opcji Gaga nie przedstawiłaś więc dalej jestem w kropce

Ale tak na dobrą sprawę organizatorzy i zatem osoby zatwierdzające przepisy od strony OZJ chyba liczą się z tym, że sporo ilość zawodników planuje właśnie takie L i P czy mylę się ?
nie wiem, jak to wyglada od strony przepisów, ale L i P dwufazowe na pewno na pewno jeździłam. Ale nie jestem pewna, jak sprawa wygladała z P i N dwufazowym. Chyba tak startowałam nawet, ale w P nie jechałam drugiej fazy, aby nie męczyć konia więcej niż trzeba. Chodziło o zapoznanie się jeźdźca z parkurem Ale programowo jak najbardziej można było jechać.
Kermitku, mozna startowac 2 razy w ciagu dnia na ZR i ZO we wszystkich rodzajach konkusow,tzn w klasach od P do CS1 mozna startowac w 2 konkursach ale nie tej samej klasy niezaleznie od rodzaju konkursu, czyli mozesz jechac np P zwykly i N dwufazowy, lub C szybkosci i CC dwufazowy, czy C dwufazowy i CC z rozgrywka, nie mozna jechac dwoch konkursow gdy jeden z nich jest dwunawrotowy, poniewaz drugi nawrot jest liczony jako oddzielny parkour. W przypadku zawodow 3 dniowych w niedziele kon ma prawo tylko 1 startu, czyli idzie 1 konkurs. Na CSI najczesciej mozna tylko jezdzic 1 konkurs dziennie, ale to zalezy jeszcze od rangi.
Dwukrotny start konia w tym samym konkursie jest dozwolony tylko w konkursach kl LL i L dokladnosci bez rozgrywki i drugiej fazy. 3x mozna starowac na koniu 5 letnim lub starszym w konkursach LL i L dokladnosci, w nastepujacych kombinacjach:
2xLL i 1x L dokladnosci
1xLL i 2x L dokladnosci
Ostatnio wytworzyła się taka praktyka, że w konkursie zwykłym lub z trafieniem w normę czasu w LL można startować dwa razy, ale drugi przejazd jest tzw. szkoleniowy czyli poza konkursem. I z tego co pamiętam - 3 razy można startować do 100 cm, ale tylko dwa razy w jednym konkursie (trzeci przejazd jest traktowany jako szkoleniowy). Ostatnio sa popularne konkursy mini LL czyli 60 (50, 70 cm - zależy, jak to ustali organizator) i to głównie tutaj zawodnicy chcą parę razy startować.
mam pytanie:
może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega L dokładności z jedną rozgrywką?
z góry dzięki ;*
canta18, jedziesz parkur do ostatniej przeszkody, jeżeli przejechałaś na czysto to od razu jedziesz jeszcze raz, ale tylko parę wybranych przeszkód (podanych wcześniej przez gospodarza toru) które tworzą trasę w dogrywce.
hm... ta rozgrywka w jaki sposób jest roztrzyana przy podsumowywaniu wyników na zawodach?
tfu... sorka dogrywka*

hm... ta rozgrywka w jaki sposób jest roztrzyana przy podsumowywaniu wyników na zawodach?

Nie pisz post pod postem

EDIT

No wiadomo, przejazd podstawowy na czystko i wtedy liczą się tylko te "skrócone przejazdy", wazne żeby było na czysto i w jak najszybszym czasie.
Regulamin B:
6. Kon może startowac 2 razy dziennie. Jednakże po ukonczeniu
piatego roku życia, kon na zawodach rangi niższej niż ZO, w
konkursach do 100 cm włacznie, może startowac 3 razy w ciagu dnia w
konkursach bez rozgrywki i drugiej fazy.

I teraz pytanie: czy zaznaczony tekst dotyczy tylko 3 statów, czy również 2? Szczerze powiem, że nie mam pojęcia i większość sędziów podobnie - chociaż sie nie przyznają...
Gaga, jak ja chciałam jechać 2xLL i 1xL (która była dwufazowa) nie pozwolili mi, musiałam jechać 1xLL i 1xL (koń miał 11 lat)
Gaga, to dotyczy 3 startow, czyli 3 razy mozna jechac tylko konkursy dokladnosci bez rozgrywki, wyzej podalam przyklady.
2 razy mozna startowac w tym samym konkursie tez tylko dokladnosci, czyli nie mozna jechac dwa razy tego samego konkursu w ktorym o zwyciestwie decyduje czas.
Zawsze mozna startowac w dwoch roznych konkursach dziennie, niezaleznie od rodzaju konkursow ( tylko w konkursie dwunawrotowym kazdy nawrot jest liczony jako oddzielny parkur, dlatego start w tym konkursie wyczerpuje dzienny limit startow).
Wyjatkiem jest ostatni dzien zawodow trzydniowych, gdzie zwykle kazdy kon startuje tylko raz we finalach poszczegolnych rund.
Mam zaćmienie
Czym się różni konkurs dwufazowy od konkursu zwykłego z rozgrywką ?
Coś nie mogę sobie tego w głowie zakodować
Konkurs 2 fazowy:
1 Faza na zero - to od razu jedzie się drugą, jeśli zrzutka/przekroczenie normy - zawodnik jest zatrzymany przez sędziego
Najczęściej rozgrywa sie to na zasadzie:
1 faza - dokładności, 2 faza - zwyły, ale są i inne opcje: dokładności + dokładności, dokładności + na czas, etc.
Konkurs zwykły z rozgrywką - jechany na czas od początku. Rozgrywka tylko, jeżeli 2 zawodników na pierwszej pozycji ma ten sam czas, przy tej samej ilości punktów karnych
Konkurs dokładności z rozgrywką. Pierwszy przejazd dokładności - czyli na czysto i w normie czasu. Jesli przejazd na zero - rozgrywka o czołowe miejsca. Jeszcze jest dokładności z natychmiastową rozgrywką...

Rodzajów konkursów jest od groma - kermitku warto czasami przepisy poczytać
Albo poczekać aż Sędzia wytłumaczy na zawodach
Witam, mam pytanie jak to teraz jest z ilością startów kuców w zawodach skokowych rangi towarzyskiej oraz regionalnej. Bo doszły mnie słuchy że mogą startować one teraz tylko dwa razy w ciągu jednego dnia. Ktoś coś o tym wie?

Witam, mam pytanie jak to teraz jest z ilością startów kuców w zawodach skokowych rangi towarzyskiej oraz regionalnej. Bo doszły mnie słuchy że mogą startować one teraz tylko dwa razy w ciągu jednego dnia. Ktoś coś o tym wie?

Kuce ZAWSZE mogły tylko dwa razy startować w ciągu dnia, nic nowego. www.pzj.pl proponuje wejść w kuce i przeczytać regulamin .

Konkurs zwykły z rozgrywką - jechany na czas od początku. Rozgrywka tylko, jeżeli 2 zawodników na pierwszej pozycji ma ten sam czas, przy tej samej ilości punktów karnych

K


BZDURA! Bynajmniej częściowo. Konkurs zwykły z rozgrywka. Zawodnicy jadą parkur podstawowy, każdy, który ma czysty przejazd jedzie rozgrywkę. Zawodnicy, którzy po błędach nie wchodzą do rozgrywki o miejscach decyduje ilość pkt karnych, jeśli równa to czas. tak jąk w konkursie zwykłym stąd nazwa zwykły z rozgrywka.. Różnica..
Szanowny Panie ellox13, pisze Pan o konkursie dokładności z rozgrywką
Proponuję jednak zapoznać się z przepisami skoków
Sędzina

Szanowny Panie ellox13, pisze Pan o konkursie dokładności z rozgrywką
Proponuję jednak zapoznać się z przepisami skoków
Sędzina


Chyba westernu..

http://www.jazdakonna.pl/.../wyniki/016.pdf

http://www.jazdakonna.pl/.../wyniki/019.pdf

http://www.jazdakonna.pl/.../wyniki/021.pdf

Trzy konkursy ZWYKŁE Z ROZGRYWKĄ, w trzech rozgrywkach startują zawodnicy z zerowym przejazdem podstawowym,

Są dwie możliwości rozgrywania konkursów zwykłych:

2. Konkursy zwykłe
2.1. Zawodnicy z jednakowa liczba punktów karnych, klasyfikowani sa
według czasu przebiegu. W przypadku jednakowych wyników (punkty
i czas) o pierwsze miejsce mo'e byc przeprowadzona rozgrywka na
torze z mniejsza liczba podwy'szonych i poszerzonych przeszkód.
Warunki rozgrywki powinny byc podane w propozycjach.
2.2. Przebieg podstawowy na zasadach konkursu zwykłego.
W przypadku równej liczby punktów karnych, o pierwsze miejsce
odbedzie sie rozgrywka na czas. Pozostali zawodnicy zostana
sklasyfikowani według punktów karnych i czasu uzyskanego w
przebiegu podstawowym. Rozgrywka mo'e byc przeprowadzona
według tabeli C, o ile napisano to w propozycjach.

Cytat z przepisów skokowych
Trzeba było napisac odrazu dwie możliwosci.

Jak mi trener tłumaczył, podawał tylko jedną możliwosc, gdyż druga opcja jest raczej, nieużywana.

,a i bez zbędnych komentarzy nie 'byle jaki' trener, który nie wszystko wie